BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaka apie Sėkmę

Įsivaizduoju, kad kiekvienam iš mūsų gyvenime yra tekę girdėti bent po vieną pasaką. Jų yra tikrai daug: vienos apie drakonus, kitos apie princeses, trečios apie žalius žmogėdras ar brolį su sesę patraukusius ieškoti laimės ir neatrastų tėvų. Iš esmės dauguma turi panašų siužetą, gerus ir blogus veikėjus, vienaip ar kitaip laimingą pabaigą. Tačiau ar pastebėjote, kad kiekviena pasaka turi stiprią, gilią ir pamokančią mintį? Na, turiu prisipažinti, kad pati ne visose esu jas atradusi, gal mintys kai kur tiesiog per gilios… Todėl noriu pasidalinti su Jumis tokiomis pasakomis ir istorijomis, kurios vis dėlto atkreipė mano dėmesį ir netgi atnešė naudos.

Gyveno kartą toks labai taupus Suvalkietis. Dirbo jis sunkiai ir daug, buvo labai sąžiningas, nieko neapgaudinėjo ir nesukčiavo, tačiau pinigų jam gyvenime vis trūko. Kiekvieną savaitę svajodavo, kada gi sėkmė jį aplankys ir likimas atlygins už viso gyvenimo triūsą: labiausiai tikėjosi laimėti loterijoje, mat kaime jau keliems žmonėms buvo pasisekę. Eidavo žmogelis kiekvieną sekmadienį į bažnyčią, atlikdavo išpažintį, kartais iš solidarumo paaukodavo vieną kitą litą, bet kiekvieną kartą neišvengiamai kreipdavosi į Dievą tokiu tekstu: Dieve, prašau tavęs, padaryk taip, kad pagaliau laimėčiau loterijoje, aš ir toliau sunkiai dirbsiu, neišpuiksiu ir aukosiu. Ir taip kiekvieną savaitę. Po kelių metų, Suvalkiečio įpročiams nepasikeitus ir loterijoje jam vis dar nelaimėjus, Dievui ta pati gaida pabodo ir nusprendė jis žmogelio pasigailėti, taigi paskutinį kartą jam išsakius savo maldas bažnyčioje, Dievas pagaliau neiškentęs prabilo: Brangus žmogau, aš tau pažadu, padarysiu taip, kad tu laimėtum kad ir patį didžiausią prizą koks tik bus lošime, jo užteks tau, tavo šeimai, giminei ir draugams, galėsi pasistatyti naują namą, ūkį, nusipirkti gyvulių ir nematyti vargo visą likusį gyvenimą. Tik tu būk geras, nusipirk pagaliau bilietą…

Šios pasakos moralas yra tas, jog ar tikrai kiekvieną kartą tikėdamiesi ir laukdami sėkmės, esame padarę viską, kad ji mus pagaliau aplankytų?

Verta pamąstyti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Pasaka apie Sėkmę”

  1.   pydaras rašo:

    eik nahui gaidi ble

  2.   Ernestas rašo:

    Uztilk avily bando buti kietas bet kazkoks kliunkis esi jei butum kietas nerasytum vaikisku komentaru

Rašyk komentarą